Nový Opel Grandland GSe: Výkonné a stylové SUV

30. 10. 2022Nový Opel Grandland GSe: Výkonné a stylové SUV 

  • S verzí „GSe“ přináší Opel do C-SUV segmentu vyšší výkony a atraktivní styl
  • Sportovní výkony, pohon všech kol e-AWD a sebevědomý SUV styling
  • Specifické řízení a GSe exkluzivní odpružení i tlumiče pérování
  • GSe-styl: Litá kola 19“ (inspirované projektem Manta GSe) a originální difuzor
Opel grandland
Opel grandland
Prozkoumat
Nový Opel Grandland GSe: Výkonné a stylové SUV Nový Opel Grandland GSe: Výkonné a stylové SUV Nový Opel Grandland GSe: Výkonné a stylové SUV

Krátce po představení vrcholných modelů řady Astra, tedy verzí Astra GSe a Astra Sports Tourer GSe, představuje nyní Opel špičkový stupeň GSe i v řadě Grandland. Právě dnes německá automobilka zveřejnila první snímky a informace o modelu Grandland GSe.

Výkonné SUV německé automobilky kombinuje vitalitu sportovních vozů se všestranností a atraktivním stylem. Grandland GSe nabízí především dynamiku a špičkovou trakci díky vysokému výkonu a pohonu všech kol. S novým Grandlandem GSe bude mít Opel lákavý model i v segmentu výkonných SUV oblíbeného C-segmentu.

„Nový Opel Grandland GSe je výjimečně dynamický, všestranně schopný a stylový. Jsme přesvědčeni, že přiláká zákazníky, kteří od svého SUV chtějí nejen elektrifikaci, ale také sportovní zážitky,“ říká Florian Huettl, generální ředitel automobilky Opel.

Nový Grandland GSe kombinuje přeplňovaný zážehový motor o objemu 1,6 l se dvojicí elektromotorů, jedním u každé nápravy. Systémový výkon pohonného řetězce činí až 221 kW/300 k (předběžná spotřeba dle WLTP: 1,3 l/100 km, emise CO2: 31-29 g/km). Plug-in hybridní pohonné ústrojí dělá z Grandlandu GSe elektrifikovaný vůz s pohonem všech kol s optimální trakcí a prvotřídním zrychlením: Z 0 km/h na 100 km/h se Grandland GSe dokáže rozjet za 6,1 sekundy, což odpovídá sportovním vozům. Maximální rychlost činí 235 km/h, maximální rychlost na čistě elektrický pohon je omezena na 135 km/h.

Nový Opel Grandland GSe dostal jedinečný a specificky naladěný podvozek: Řízení je přesně kalibrované pro verzi GSe, vpředu má vůz modifikované vzpěry McPherson s tužšími pružinami a špičkové tlumiče pérování KONI s technologií FSD (Frequency Selective Damping), která umožňuje různé charakteristiky tlumení vysokých frekvencí (od zavěšení kol) proti nízkým frekvencím (pohyby karoserie). Vzadu je propracované víceprvkové zavěšení a samozřejmě také tlumiče KONI FSD. Díky tomu nabízí Grandland GSe dokonalý mix sportovní ovladatelnost a cestovního pohodlí. V každé situaci a i v nejvyšších rychlostech Grandland GSe okamžitě a předvídatelně reaguje na jakékoli podněty řidiče a drží si typickou stabilitu při brzdění a v zatáčkách.

Odvážnému a čistému designu modelu Grandland GSe dominuje osobitá „tvář“ značky Opel Vizor a charakteristické stylingové prvky verzí GSe: Litá kola 19“ (inspirovaná oceňovaným konceptem Manta GSe), unikátní zadní difuzor nebo znak GSe na víku zavazadlového prostoru…Dalším rozlišovacím prvkem je (volitelná) černá kapota motoru. Uvnitř pak na posádku čekají ergonomická přední sedadla s certifikátem AGR potažená Alcantarou.

SRBA SERVIS s.r.o. 

  SRBA SERVIS s.r.o. Jíloviště

Po-Pá 8:00 – 17:00 So zavřeno

  SRBA SERVIS s.r.o. Praha 4 - Modřany

Po-Pá 8:00 – 17:00 So zavřeno